Pierwsza edycja konkursu dla architektów

New Vison of the loft 1

Zakończyła się 3. edycja międzynarodowego konkursu dla architektów organizowanego przez FAKRO, przy współudziale międzynarodowego magazynu architektonicznego A10.

Logo New Vision of the LoftMagazyn A10


Założenia konkursowe:
Stworzenie innowacyjnej, kreatywnej i artystycznej wizji poddasza z wykorzystaniem produktów FAKRO
  (obowiązkowo: min. jedno okno FGH-V P2 Galeria oraz dwa okna FDY-V U3 Duet proSky).
 

Czas trwania konkursu: 03.10.2011r. - 16.04.2012r.
 

Okno z naświetlem
Okna wysokoosiowe

Trzecia edycja zatytułowana NEW VISION OF THE LOFT spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony architektów z całego świata. Do siedziby firmy FAKRO napłynęło około 200 prac z całego świata. Architekci nadsyłali swoje prace zarówno z krajów europejskich takich jak Francja, Niemcy, Holandia, Włochy, Polska, Wielka Brytania, Irlandia, jak również z Rosji, Chin, USA, Libanu, Maroko czy Kanady.

Przesłane projekty można podzielić na kilka kategorii, wśród nadesłanych prac znalazły się zarówno typowo industrialne i urbanistyczne wizualizacje, gotowe do realizacji realistyczne koncepcje, jak również kreacje artystyczne, w których marzenie senne miesza się z wizją poddasza idealnego.

We wszystkich projektach wykorzystane zostały okna dachowe FAKRO – FGH-V Galeria oraz okna z serii proSky. Tego typu produkty pozwalają na doskonałe doświetlenie pomieszczenia, jak również, nadają się do zainstalowania w najbardziej innowacyjnych i zdawałoby się niemożliwych realizacjach.

 

 

Pierwsze miejsce i główną nagrodę (5000€) zdobył Polak Krzysztof Stępień, drugie miejsce (3000€) Luis Amoros Fernandez i Miguel Orellana z Hiszpanii, miejsce trzecie (2000€) Liliana Krzycka i Rafał Pieszko z Irlandii.

Praca konkursowa

Praca konkursowa

Praca konkursowa
  I miejsce - Polska
  Krzysztof Stępień
  Agnieszka Wyrwas
  Bartosz Puchalski
  II miejsce - Hiszpania
  Luis Amoros Fernandez
  Miguel Orellana
III miejsce - Irlandia
  Liliana Krzycka
  Rafał Pieszko

 Przy ocenie prac jury w składzie Hans Ibelings - przedstawiciel europejskiego magazynu architektonicznego A10, architekt i krytyk architektury, Nanne de Ru - architekt z jednej z najbardziej znanych firm architektonicznych - Powerhouse Company oraz Sabina Sujew - przedstawiciel firmy FAKRO, brało pod uwagę sposób wykorzystania produktów FAKRO oraz innowacyjność i kreatywność projektu.

Jury New Vision of the Loft Obrady Jury New Vision of the Loft

 

KonferencjaW związku z bardzo dużą ilością nadesłanych prac i z zainteresowaniem jakie wzbudził konkurs – firma FAKRO zorganizowała konferencję, podczas której architekci biorący udział w konkursie mogli wymienić się spostrzeżeniami i uwagami. Podczas konferencji architekci mieli możliwość zaprezentowania zwycięskich projektów, podyskutowania z członkami jury, przedstawicielami europejskiego magazynu architektonicznego A10 - Bernardem Savelkoel oraz Indirą van't Klooster, zaproszonych magazynów architektonicznych oraz przedstawicielami federacji architektonicznych.

 

 

Zwiedzanie zakładu firmy FAKRO

Oprócz panelu dyskusyjnego, uczestnicy konkursu New Vision of the Loft oraz przedstawiciele prasy mieli możliwość zwiedzenia firmy FAKRO. Zobaczyli również wybrane atrakcje Małopolski m.in. Kraków i Kopalnię Soli w Wieliczce oraz skorzystali z atrakcji centrum konferencyjno – rekreacyjnego Hotelu Activa.